Zarząd:

Joanna KopczyńskaJoanna Kopczyńska - Prezes - absolwentka kierunku studiów „Ochrona Europejskich Dóbr Kultury”, pracownik Katedry Ochrony Zabytków na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Od 2011r. pełni rolę prezesa Fundacji. Wśród wielu spraw, które ma do załatwienia (a to rachunek trzeba zapłacić, sprawozdanie złożyć, bądź też umowę sporządzić), stara się kierować mottem: „Nie bój się wspinać! To na czubkach drzew są owoce.“ W pracy na rzecz Fundacji najbardziej lubi to, że każdy dzień jest inny – nie ma czasu na nudę i monotonię. Każdy projekt to nowe wyzwanie, a każdy człowiek napotkany na drodze, to ciekawa wymiana doświadczeń i impuls do dalszego działania.

 

marzena slodownikMarzena Słodownik - zastępca prezesa od 2011 roku. Pisze i realizuje projekty skierowane głównie do III sektora, młodzieży i seniorów. Wciąż szuka inspiracji i nowych koncepcji działania. Od 2006 roku rozpoczęła przygodę z III sektorem, nawiązując współpracę z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. - Organizacje pozarządowe nakręcają mnie do działania. Tutaj realizuję swoje marzenia i rozwijam się. Lubię ludzi i uwielbiam z nimi rozmawiać, poznawać różne punkty widzenia świata. Szukam drogowskazów, bo czasem błądzę w gąszczu bezsensownych przepisów i wytycznych. W życiu kieruję się intuicją. Kocham lato, góry, taniec, teatr i moje dzieciaki. Uwielbiam pływać i odwiedzać nowe miejsca. I czekam na nowe doznania, przede wszystkim duchowe, intelektualne i kulturalne.

 

 

Inni współpracownicy: 

Eleonore von Schoenaich CarolathEleonore von Schoenaich-Carolath - koordynatorka projektu - ukończyła studia na kierunku „Restauracja i konserwacja dóbr kultury i sztuki” w Kolonii (ukończone w 2001 r.) i studia magisterskie na kierunku „Ochrona europejskich dóbr kultury” na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie n. Odrą (ukończone w 2012 r.); w latach 2001–2010 zatrudniona jako restaurator w Narodowym Muzeum Bawarskim w Monachium – od 2001 pracuje jako samodzielny konserwator dzieł sztuki. Z Fundacją Dobro Kultury związana jest od 2012 r. Koordynuje projekt „Moje? Twoje? Nasze! – dziedzictwo, które łączy”.

 

Maciej Marycki - główny księgowy

 

Kamil SzlosekKamil Szlosek - wolontariusz, studiował historię ze specjalizacją judaistyka na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, pracował jako wolontariusz-koordynator w Centrum Wolontariatu w Rzeszowie. Obecnie działa w Fundacji na rzecz Collegium Polonicum oraz w Fundacji Dobro Kultury. Wolny czas najchętniej spędza z przyjaciółmi. Lubi jazdę na rowerze oraz góry.