Fundatorzy

emptyJan Prömmel studiował urbanistykę i planowanie przestrzenne w Berlinie, ukończył również studia "Ochrona Europejskich Dóbr Kultury" na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Tematem jego pracy doktorskiej jest praktyka ochrony powierzchni zabytkowych jako obszar napięć we współpracy między społecznością lokalną a służbami konserwacji zabytków. Pracownik naukowy w Instytucie Leibnitza dla Rozwoju Regionalnego i Planowania Strukturalnego (IRS) w Erkner k. Berlina.

 

suhrgrietjeDr Grietje Suhr studiowała prehistorię i historię starożytną, historię średnowieczną i antropologię w Monachium oraz Berlinie, a następnie Ochronę Europejskich Dóbr Kultury we Frankfurcie nad Odrą. Od 2005r. pracuje jako wolontariusz naukowy w Bawarskim Urzędzie Ochrony Zabytków w Monachium.

 

preisssebastianSebastian Preiss, M. A. (*1969) Studia geografii, slawistyki, etnologii europejskiej na Westfalskim Uniwersytecie im. Wilhelma w Münster i na Uniwersytecie Wrocławskim. Studia podyplomowe "Ochrona Europejskich Dóbr Kultury" na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Pracownik naukowy Collegium Polonicum w Słubicach. Referent ds. turystyki kulturowej i marketingu kulturowego. Asystent ds. komunikacji w Instytucie Nowej Kultury Industrialnej. Executive Researcher dla firmy Signium International Poland we Wrocławiu.

 

parowiczizabelaDr Izabella Parowicz studiowała zarządzanie/stosunki międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych "Ochrona Europejskich Dóbr Kultury" we Frankfurcie nad Odrą/Słubicach. W latach 2004-2005 odbywała praktyki jako menedżer projektów w dziedzinie konserwacji zabytków w Malta Centre for Restoration/Heritage Malta. Jest korespondentem Kulturmanagement Network.

 

mahlkemartinaMartina Mahlke studiowała architekturę krajobrazu oraz Ochronę Europejskich Dóbr Kultury w Berlinie i Frankfurcie nad Odrą. W latach 1998-2003 była pracownikiem naukowym Instytutu Historii i Teorii Rozwoju Krajobrazu na Politechnice Berlińskiej. Od 2004r. pracuje jako kierownik firmy zajmującej się nauczaniem na odległość i jako architekt krajobrazu.

 

meijerleontineLéontine Meijer-van Mensch - Informacja w języku polskim jest na razie niedostępna.

 

jaegerthomasThomas Jaeger (ur.1969r) studiował prehistorię i historię starożytną, starszą literaturę niemiecką i nauki religijne w Würzburgu i Berlinie. Odbył praktyki w instytucjach Unii Europejskiej i UNESCO. Absolwent studiów podyplomowych "Ochrona Europejskich Dóbr Kultury" we Frankfurcie nad Odrą/Słubicach. Prowadził zajęcia na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Od 2005r. jest pracownikiem naukowym katedry UNESCO "World Heritage Studies" na Politechnice Brandenburskiej w Cottbus.

 

guzendaadamAdam Guzenda - Informacja w języku polskim jest na razie niedostępna.

 

Henrik Drewes uczył się stolarki tradycyjnej w południowej Francji, a następnie ukończył studia prawnicze we Freiburgu i Berlinie. Absolwent kierunku "Ochrona Europejskich Dóbr Kultury" we Frankfurcie nad Odrą, pracuje jako menedżer projektów.

 

bergeanankeAnanke Berge - Informacja w języku polskim jest na razie niedostępna.